Conversky, stylové tenisky s hvězdou

Converse boty, neboli Conversky, je značka bot, která má tradici, jež sahá daleko do minulosti. V současné době jen málokdo tyto proslulé boty nezná. Jejich typický znak je hvězda, kterou nese každá bota a tvoří tak logo firmy. Podívejme se o několik desítek let zpátky, kdy tato velmi úspěšná a oblíbená obuv vlastně vznikla.

Píše co rok 1917, tedy skoro celé století zpět, kdy tuto značku propagoval slavný basketbalista Chuck Taylor. Obuv byla na svých počátcích určená právě basketbalistům. Během druhé světové války byla obuv hojně nošena americkými vojáky a později i jejich sportovními týmy. Po ukončení války se rozšířily mezi umělce a to byl jen krůček od toho, aby je začala nosit i tehdejší mládež. Pro svou lehkost a pohodlnost, v neposlední řadě také velmi mladiství styl, si Converse boty brzy získaly obrovskou popularitu na celém světě.

Značka Converse má v současné době obchody po celém světě, tak například na Slovensku hledejte Converse topánky (slovensky boty) a v Polsku Converse trampki (polsky boty). Značka se stala se velkým hitem mezi mládeží, která tyto lehké a pohodlné boty nosí převážně na koncerty, festivaly nebo do přírody.

V dnešní době se nabízí široká škála různých motivů a tvarů těchto bot, které se staly neodmyslitelnou součástí image například Curta Cobaina, člena světoznámé skupiny Nirvana.

Ačkoliv uplynulo už mnoho let od jejich vzniku, boty mají nadčasový design, který si stále drží svůj úspěch a je velmi pravděpodobné, že i v budoucnu budou Conversky stále aktuální. Protože každá generace si k nim najde svou cestu.

Topshoes.cz

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde