Boty Nike Dunk High

Kolem roku 1985 vzniká první dvojice kotníkových bot Nike Dunk High s řadou zejména týmových barev NCAA týmů a velmi odolnou konstrukcí. Během dalších 15ti let se boty Nike Dunk High vyvíjejí od basketbalových bot po boty na skateboarding a běžné každodenní nošení.

Chcete si i vy zajistit nějaký ten pár originální bot Nike Dunk High? Podívejte se na nabídku českých eshopů. Nike Dunk High udávají styl již po desetiletí a vytváří jedinečný styl, kterým se můžete prezentovat i Vy.

dunk-high3 dunk-high4

Trocha historie

Kotníkové boty Nike Dunk High se začali výrazně objevovat na veřejnosti až poté, co některé z týmů NCAA ligy začali využívat těchto bot v období roku 1985-86. Mezi týmy, které obouvali tyto nejprve basketbalové boty Dunk High byli Michigan, Syracuse, Maryland, UNLV či Arizona.

Nike Dunk High byli obnoveny ve svých slavných univerzitních barvách až roku 1998 díky vysoké poptávce. Vyráběny byli a ještě stále jsou různé barevné kombinace, ze kterých si vybere každý.

Nejnovější model Dunk High se jmenuje SB, což je zkratka pro skateboarding. Většina z Lows modelů přišla se speciálně vycpaným jazykem, naopak High modely nikoliv. Celkově jsou Dunk SB High i Low stabilní a velmi dobré tenisky pro skateboarding.

Dnes je možné boty Nike Dunk High, Low i Med zakoupit ve stovkách barevných i jinak odlišných provedeních a limitovaných edicích.

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich